Baník Švermov : FK Stráž pod Ralskem U 13

Třetiny : 2:1,1:0,3:1

Branky : Honzík Novák a Kája Durdoňová

Sestava: Domča - Kubina,Vojta,Kája - Matěj,Luky,Honzík - Mišák Pavelka,Kuba Markvart

Střídali : Kájík,Kubík Kulman,David,Denča

Dnes jsme odehráli přípravný zápas na novou sezónu v Heřmanicích s Baníkem Švermov,který tam je na soustředění.Zápas se hrál systémem 8+1 na 3x 20 minut.Zápas splnil účel pro oba týmy,který přechazejí na nový systém mladších žáků z přípravky a musí si zvyknout na větší hřiště a rychlejší a důraznější fotbal.

V úvodu zápasu byl sice soupeř aktivnější,ale postupem času jsme se Švermovu dokázali vyrovnat a hrál se velmi vyrovnaný a zajímavý zápas na obou stranách.Švermov se sice dostal rychle do vedení 1:0,ale my se nepoložili a bojovali jak lvi a po zásluze po krásné akci od brány i vyrovnali díky krásné souhře celého týmu a důrazu Denči a Honzika Nováka,který doklepl míč do švermovské branky a vyrovnal na 1:1.Jenže o chvilku později jsme chybovali v obraně a soupeř šel opět do vedení a vyhrál první třetinu 2:1.

I druhá část byla vyrovnaná a my si vytvořili několik šancí,který jsme nevyužili.nejblíže ke gólu byl Mišák Pavelka a Kubík Kulman,ale své šance nevyužili.A i když naše obrana fungovala na výbornou,po jedné střele jednoho z hostujících hráčů neudržel náš nejmladší hráč Domča v brance míč a bylo to 3:1.Vzápětí však Domča skvělým zákrokem náš tým podržel a když jsme neproměníli další šance bylo to po druhé třetině 3:1.
I v závěrečné části se hrál vyrovnaný zápas,jen s tím rozdílem,že my své šance neproměňovali a soupeř ano.Po jedné z rychlých akcí zvýšil šikovný švermovský útočník na 4:1.Jenže o chvilku později se krásnou střelou z 25m prosadila Kája Durdoňová a bylo to 4:2.Další šanci pak spálil Mišák a naopak soupeř využil naší špatné rozehry a zvýšil na 5:2.Naši borečci se však nevzdali a snažili se o korekci výsledku,ale ani Honzík ani aktivní Mišák neuspěli.Do další slibné akce se dostávala i Kájík a Kuba Markvart,ale ani jejich šance gólem neskončily.A tak soupeř ještě jednou udeřil a upravil na konečných 6:2.

Dnes jsme odehráli generálku na novou sezónu a i když se prohrálo,náš mladý celek ukázal velkou bojovnost a perspektivu do nové sezóny.A to nám ještě chybělo několik hráčů.Všechny děti si za dnešní výkon zaslouží pochvalu a opět věřím,že se náš mladý celek bude zlepšovat zápas od zápasu a všichni hráči fotbalově opět vyrostou.Samozřejmě děkuji všem rodičům za odvoz a podporu během zápasu a věřím,že spolupráce trenéři- děti- rodiče bude fungovat i nadále.Chce to trpělivost a všichni uvidíme jaký děti díky poctivé práci v tréninku a v zápase porostou.