Fery Cup 2017

24.07.2020

FERY CUP 2017 - JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ 26.8.2017

V sobotu 26.8.2017 se náš nejmladší tým přípravky zúčastnil prvního svého turnaje v nedalekém Jablonném v Podještědí,kam jsme byli pozváni a kde startovala další čtyři družstva.Na turnaji hrál každý s každým 17 minut systémem 1+5.Do Jablonného odjel tým pod vedením mého kolegy a kamaráda Martina Hlaváčka,protože jsem byl s dorostem soutěžně na zápase v Chrastavě a stihl jsem až poslední zápas ,deset malých fotbalistů.

Naše sestava :Mišák - Dáda,Mára - Óňa,Péťa,Jéňa

- Miky,Temy - Kája,Ery

trenéři : Martin a Vráťa

V prvním zápase turnaje nás čekal favorit a pozdější vítěz turnaje celek Arsenalu Česká Lípa,který našemu nezkušenému a rozkoukávajícímu se týmu uštědřil gólovou nadílku a porazil nás jasně 11:0.

Ve druhém zápase s dalším těžkým týmem FK Varnsdorf už naši borečci více bojovali a dokonce se dočkali díky gólu Óni vedení 1:0.Jenže zkušenější tým skóre zápasu několikrát otočil a i když ještě Jéňa stihl svým gólem stav zápasu skorigovat,prohráli jsme po bojovném výkonu se ctí 2:5.

Do třetího zápasu s domácím silnějším týmem MAHO - oslíci Martin naše nejmenší namotivoval tak,že jsme dokázali se soupeřem držet po celý zápas vyrovnanou partii a dokonce i díky gólu Mišáka z trestného kopu vyhráli těsně,ale asi zaslouženě 1:0.

Na poslední zápas s druhým mladším celkem Jablonného MAHO - čmeláčci jsem už byl přítomný a byl jsem svědkem velice aktivní a bojovné hry celého našeho týmu,který podpořen předešlou výhrou byl hladový po balónu a gólech,které se i brzy dostavily.Nejprve se dvakrát trefil Mára a pak si připsal i dva gólové zářezy všudepřítomný brankář Mišák,který pak i nadále připravoval gólovky pro své spoluhráče.Takže další branky přidal Péťa a znovu Mišák,pak se trefil Jéňa a znova dvojice Péťa s Mišákem.Poslední gól si vzal na triko Miky,který dokázal díky své chlapské postavě odolat ataku dvou domácích "čmeláčků",kteří po souboji s ním skončili na zemi a s míčem dojel až k brankáři soupeře a chladnokrevně ho překonal a upravil na konečných 10:0.

Po tomto zápase se šli naše dětičky převléknout a počkat na závěrečné vyhlášení.

I když se v těchto přípravkářských soutěžích nehraje na vítězství a výsledky,ale pro radost ze hry,vyhlášení turnaje k těmto akcím také patří a dětičky se vždy moc těší na zaslouženou odměnu za své maximální výkony v podobě nějaké sladkosti.Náši nejmladší fotbalisté byli vyhlášeni organizátory turnaje na krásném třetím místě a převzali si nádherný dort,diplom a tašku sladkostí.

Na závěr bych chtěl dětičkám a Martinovi poděkovat za úspěšnou reprezentaci na tomto turnaji,za bojovné výkony v každém zápase a věřím,že se všem turnaj líbil a budou se těšit na další podobnou akci,kterou se jim budeme snažit v rámci možností brzy zase obstarat.Také nesmím zapomenout poděkovat všem rodičům,kteří náš celek během turnaje mohutně povzbuzovali a pomohli s odvozem do Jablonného.

Výsledky turnaje

FK Stráž pod Ralskem : Arsenal Česká Lípa 0:11

FK Stráž pod Ralskem : FK Varnsdorf 2:5 - branky :Óňa Šimek a Jéňa Guba

FK Stráž pod Ralskem : MAHO Jablonné -oslíci 1:0 - branka : Mišák Komárek