Mikulášský turnaj 2017

24.07.2020

MIKULÁŠSKÝ TURNAJ 2017 - STRÁŽ POD RALSKEM 3.12.2017

Včera jsme za pomoci rodičů uspořádali s Martinem pro naše nejmenší fotbalisty tradiční mikulášský turnaj mladších přípravek v naší sportovní hale ve Stráži pod Ralskem.Do turnaje se přihlásily týmy TJ Jiskra Mimoň,Dynamo Stružnice,SK Český Brod a TJ Povrly.My jsme postavili dva týmy FK Stráž pod Ralskem -modrý a červený.Turnaj s hrál systémem každý s každým 1+4 a zápasy trvaly 15 minut.Bohužel hned na začátku nastala velká komplikace,když nedorazil ústecký celek TJ Povrly,který se ani nějak neomluvil a tak se turnaj musel odehrát pouze s pěti týmy.Zápasy rozhodovali mladší dorostenci Domča a Eny a budoucí trenér tohoto týmu Michal Guba.Bohužel nám také onemocněli před turnajem tři hráči(Vojta,Ery,Temy),takže jsme nebyli kompletní.

Naše sestavy : Červený tým - Pepíno - Mišák,Dáda - Jeník,Óňa střídali Kája a Domča

Modrý tým - Miky - Majk,Mates - Mára,Macek střídala Eliška a Domča

V úvodním zápase turnaje změřily síly oba naše celky a k vidění byl vyrovnaný zápas.Všichni hráči se dobře znali a všichni chtěli vyhrát.Ale střelecky se nikdo neprosadil,i když k tomu byl dvakrát blízko Majky,ale netrefil bránu a tak zápas dopadl spravedlivou remízou 0:0.

Ve svém druhém utkání narazil červený celek na favorita turnaje SK Český Brod,který ve svém prvním zápase rozdrtil Mimoň 7:0.Soupeř byl fotbalovější a brzy naší obranu rozebral a ujal se vedení 0:1.Ale o chvilku později se podařilo vyrovnat Dáňovi po rohu Mišáka na 1:1.Pak se znovu prosadil soupeř a bylo to 1:2.Další perfektně rozehraný roh našel Óňu a ten propálil vše co mu stálo v cestě a bylo opět vyravnáno.V závěru zápasu velmi bojovného utkání obral Mišák jednoho z hostujících hráčů o balón a nekompromisně propálil českobrodského brankáře a dostal náš tým do vedení.To naši šikulové udrželi až dokonce a překvapivě,ale vybojovaně zvítězili 3:2.

Svůj druhý zápas modrý tým hrál proti TJ Mimoni a i když byl o malinko lepší,také náš druhý tým inkasoval jako první a prohrával 0:1.Kluci se snažili o vyrovnání,ale opět neproměňovali šance.To se povedlo až v závěru Márovi,který vyrovnal na konečných 1:1.

Třetí zápas pak hrál modrý tým proti Dynamu Stružnice a znovu jsme doplatili na neproměňování šancí a když soupeř byl naopak dvakrát úspěšný,prohráli jsme nešťastně 0:2.

Třetí zápas červenýho týmu byl proti TJ Mimoni z naší strany né moc povedený.Soupeř byl víc jak vyrovnaný a soupeř byl i nebezpečnější,ale skvělého Pepína nepřekonal a nebo mu vypomohl všudepřítomný Mišák,který včas gólu zabránil.Naše útoky byli bez gólového efektu a až v půlce zápasu protlačil Jeník míč za brankáře Mimoně a vedli jsme 1:0.Další branka nepadla a my si připsali druhé vítězství a pokud by jsme v posledním zápase vyhráli,stali by jsme se vítězi celého turnaje.

Nejprve odehrál modrý tým své poslední utkání proti Českému Brodu a i když si vytvořil několik slibných gólových situací,hlavně Mára se několikrát valil na českobrodského brankáře,ale včera mu nebylo dopřáno přidat další gól.Naopak se začali prosazovat hosté,kteří se trefili dvakrát a vedli 0:2.Pak mohl snížit Majky,ale trefil jen tyč a v závěru kdy jsme všechno vrhli do útoku nás soupeř ještě třikrát potrestal z rychlých brejků a vyhrál pro nás krutě 0:5.

V posledním zápase červených s Dynamem Stružnice se hosté ujali brzy vedení 0:1.Ale po přihrávce Mišáka se utíkal Jeník sám na stružnického brankáře a vyrovnal na 1:1.O chvilku později se protáhl kolem tří hráčů Dáda a propálil brankáře soupeře a vedli jsme 2:1.A to ještě nebylo všechno z naší strany.Výhoz stružnického brankáře si perfektně zpracoval Mišák a z dálky trefil míč pod břevno stružnické branky a bylo to 3:1.Hosté pak ještě vykřesali jiskřičku naděje po špatném odkopu Mišáka,který zachytil jeden z hostujících hráčů a také on propálil z dálky Pepína.Náš kapitán ale svoji chybu vzápětí napravil,když se po levé straně protáhl kolem obránce Stružnice a obstřelil vyběhnutého gólmana hostí a upravil na konečných 4:2.Díky této výhře se mohl i náš červený celek mohl radovat z celkového vítězství v turnaji.

Na závěr turnaje proběhlo tradiční vyhlášení ,na které dorazil mikuláš s čertama a s andělem.A jelikož byli všichni hráči šikovní,obdrželi od anděla a mikuláše balíček sladkostí a od maminek nějakou napečenou sladkou dobrůtku.Vyhlásili se také individuální ocenění,když nejlepším střelcem turnaje byl se šesti góly David Holý z Českého Brodu,brankářem Mikuláš Jánský ze Stružnice a nejlepším hráčem zaslouženě náš kapitán Mišák.Poté již probějlo vyhlášení pořadí turnaje ve kterém první místo obsadil náš červený tým,před SK Českým Brodem,Dynamem Stružnice,našim modrým týmem a Jiskrou Mimoň.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim malým fotbalistům za parádní výkony.A i když trénujeme krátkou dobu,všichni ukázali,že umí bojovat a pomalu se začínají zlepšovat po fotbalové stránce.Samozřejmě nás čeká ještě dlouhá práce,ale dětičky ukázaly,že mají zájem a chuť se zlepšovat.Také nesmím zapomenout poděkovat všem rodičům s pomocí při přípravě a chodu turnaje a za povzbuzování ve všech zápasech.Poděkovat chci i za finanční výpomoc od pana Šimka,pana Guby,Martina Hlaváčka,rodiny Remiášových,Rösslerových a dalších a také samozřejmě Panda sportu,který nám také vypomohl s celou akcí.

Výsledky turnaje

FK Stráž pod Ralskem - červený