2x Filda  1 as David,2 penalta(as Domča)

1x Mišák  as Kulmič

1x Kuba  as Mišák

SESTAVA : SAM - ÁDYS,MÁRA,KULMIČ -DÁDA,MIŠÁK,FILDA - DAVID

STŘÍDALI : Kuba ,Luky,Páťa,Kája Vránová,Domča

Včera jsme za krásného jarního počasí odehráli další domácí utkání krajského přeboru mladších žáků s FC Nový Bor.Do zápasu jsme nemohli stále zařadit Matyho a Vojtu a Štutgarta,kteří byli pryč.Zápas řídil mladý rozhodčí Stanislav Kraus.

Zápas jsme odstartovali v raketovém tempu a již v první minutě předvedli rychlou gólovou akci.Kdy Mišák vyslal na pravém křídle Fildu a ten přesným centrem vyzval před brankou k dorážce dvojici David ,Dáda a prvně jmenovaný otevřel skóre zápasu.Hosté byli zaskočeni a vzápětí se podruhé dostal do zakončení David,ale tentokrát gólově neuspěl.I nadále jsme byli aktivnější,ale bohužel jsme druhý gól nepřidali.A naopak z první vážné akce Nového Boru v 8 minutě inkasovali po střele kapitána Šešiny.Tento gól naopak jako by opařil nás a my přestali být aktivní.Toho začal využívat soupeř rychlými brejky do naší obrany.Klíčový okamžik přišel ve 14 minutě,kdy pan rozhodčí nechal hrát souboj našeho stopera Máry s útočníkem Plassem.Ve tvrdém souboji zůstal Mára ležet a hostující útočník své sólo proměnil a Mára musel okamžitě putovat na vyšetření do České Lípy,kde mu diagnostikovali naštípnutou klíční kost.Pro nás to byla zamozřejmě rána a do dalších zápasů další citelná ztráta.Soupeř toho našeho rozhození samozřejmě dokázal hned využít a dvěma góly během 7 minut odskočil do vedení 1:4.Ve 22 minutě zafungovala souhra Davida s Filipem a náš nejlepší střelec snížil na 2:4.Vzápětí mohl Filda přidat i další gól,ale jeho střela jen těsně minula borskou branku.O chvíli později se proháčkoval do tutové gólové šance Mišák,položil si i brankáře ale jeho střelu do prázdné branky odvrátil jeden vracející se obránce hostí na roh.Po rohu se ještě ke střele dostal Kulmič,ale ani jeho pokus gólem neskončil.A tak jsme prohráli první půli 2:4.

O přestávce pak proběhlo slavnostní předání kytiček našich mladých fotbalistů svým maminkám a v kabině jsme si řekli,že stále není nic ztraceného a do druhé půle nastoupili s vervou se poprat o nějaký ten bodík.Hned v úvodu se ve velké šanci zjevil opět Mišák,ale gól z toho nebyl.O chvíli později hlavičkoval náš kapitán nad borskou branku a další tutovku neproměnil Dáda.Naopak ve 37 minutě na druhé straně využil dalšího okénka v naší obraně kapitán Nového Boru a zvýšil na 2:5.O dvě minuty později vykřesal malinkou jiskřičku naděje Mišák ,který po přihrávce Kulmiče prostřelil hostujícího brankáře a snížil na 3:5.O pět minut později bylo ještě veseleji,to když Mišák odebral na středu hřiště míč a vyslal do prava přihrávku na Kubu jehož centr na branku hostující brankář podcenil a míč mu zapadl do sítě a bylo to 4:5.Vsadili jsme všechno do útoku,ale soupeř v 50 minutě vybojoval roh,který Sam bohužel podběhl a hostující hráč Myška uklidil míč do naší sítě po šesté.Hned na to se v šanci zjevil Filda ale tentokrát se mu gól vstřelit nepovedlo.To na druhé straně si pohrál s naší obranou borský Táncoš a prostřelil i Sama a bylo to 4:7.Dvě minuty před koncem vyslal náš nejmladší benjamínek Domča do šance Fildu krásnou průnikovkou,Filda si obehrál i brankáře a ten ho svým zákrokem skolil na zem a pískala se penalta.K té se postavil sám poškozený a upravil na konečných 5:7.

Včerejší zápas se mi nehodnotí moc vesele.Začátek zápasu byl parádní,pak bohužel 15-20 minut jsme přestali hrát a hlavně tentokrát dělali spoustu chyb v obraně a byli jsme nedůslední v soubojích.Nejvíc mě však mrzí zranění a ztráta Máry,který na jaře chytil výbornou formu a rostl zápas od zápasu.Doufám,že se co nejdříve uzdraví,stejně jako Maty,který nám také citelně chybí.Ve druhém poločase jsme předvedli bojovnější výkon a kdybychom začali proměňovat své šance určitě bychom i bodově uspěli.Kluci si i tak za svůj výkon hlavně ve druhé půli zaslouží pochvalu a já věřím,že i příští neděli v Liberci proti Sokolu Ruprechtice zabojujem a třeba odčiníme včerejší prohru vítězným výsledkem.Hrát se dá určitě s každým a naši mladí fotbalisté to dokáží.Jen se musí opět týmově semknout a zabojovat na maximum.V neděli odjezd nominovaných hráčů v 8h autobusem od haly.V sobotu pak ještě mladší část týmu v 9h zajíždí autami do Jablonného v Podještědí k dalšímu utkání starších přípravek.Budeme opět rádi za maximání podporu během obou utkání.