2x Filda - 1 z rohu bez asistence,2 as Mišák

2x Mišák - 1 as Dáda, 2 as David

1x Sam  - z výkopu bez asistence

SESTAVA : SAM - ÁDYS,MÁRA,KULMIČ - DÁDA,MIŠÁK,FILDA - DAVID

STŘÍDÁNÍ: DOMČA - KUBA,VOJTA,LUKY,ŠTUTGART,PÁŤA,ŠTĚPÁNKA,KÁJA DURDOŇOVÁ,KÁJA VRÁNOVÁ

Včera za krásnýho letního počasí jsme odehráli poslední domácí utkání této sezóny s týmem VTJ Rapid Liberec.Na zápas se dostavili všichni naši hráči včetně Matyho,který nám aspoň fandil z hlediště,jelikož stále ještě nemůže hrát.Rozhodčím zápasu byl pan Roman Rympler z Turnova.

Do zápasu jsme vstupovali s tím,že se chceme na domácím hřišti rozloučit důstojným výkonem a potvrdit vítězství ze Studence a potvrdit naší vzrůstající formu.Krásné počasí přilákalo na hřiště spousty fanoušků,kteří se určitě nenudili.Úvod zápasu jsme začali opět raketově.Hned v první minutě se do šance dostal Dáda,ale jeho pokus vyrazil brankář Rapidu na roh.Ten parádně zahrál Filda a jeho střílející centr si vrazil jeden z hostujících hráčů před nabíhajícím Mišákem do sítě a my vedli 1:0.O chvíli později se v šanci ocitl David,ale neuspěl.Vše si vynahradil ve 4 minutě,kdy vybojoval míč a svou akci dokončil až do gólového finále a bylo to 2:0.O další dvě minuty našel Dáda znovu Davida a rázem to bylo už 3:0.Pak se teprve do šance dostai hosté,ale Sam šanci zlikvidoval.Následně se snažil vyslat do rychlého brejku Davida,ale svůj výkop trefil tak ,že skočil před vyběhnutým brankářem Liberce a zapadl do jeho sítě počtvrté.Kuriózní gól,ale i takové platí.Ve 12 minutě vyslal do zakončení Mišák našeho nejlepšího střelce Fildu a bylo to 5:0.Po prostřídání jsme své vedení mohli ještě navýšit,ale Kája Durdoňová v první šanci trefila pouze tyč a ve druhé o centimetry netrefila odkrytou branku.Poté jsme malinko polevili a soupeř začal být více nebezpečný.Ve 20 minutě se míč dostal k Eriku Tomáškovi a ten krásnou střelou vymetl pavouky z náší šibenice-5:1.Naštěstí máme i my výborného střelce z dálky a to Mišáka,který ve 24 minutě po přiťuknutí Dády načapal opět špatně vyběhnutého brankáře Rapidu a bylo to 6:1.V závěru první půle ještě hrozili hosté a i oni se dočkali,když ve 30 minutě zakroutil rohový kop Liberce jejich nejlepší střelec Jonáš Vitík přímo do branky a ani Sam ani Mišák na čáře gólu nezabránili a tak první půle skončila 6:2 v náš prospěch.

I druhý poločas jsme začali aktivně,ale tentokrát šance neproměnili.Mišák trefil pouze tyč a Filda svoji šanci také neproměnil.Pak v obraně chyboval Mišák,ale šanci Rapidu zlikvidoval Sam.Mišák pak svou chybu chtěl napravit,ale ani svou další šanci nevyužil.O chvíli později se ke střele dostal soupeř,ale také neúspěšně.Ale ve 49 minutě po zaváhání Kulmiče se dostal do šance opět Erik Tomášek a snížil na 6:3.I na tento gól jsme ale rychle odpověděli.O dvě minuty později neudržel střelu jednoho z našich hráčů liberecký brankář a dotírající David míč v pohodě doklepl do odkryté branky a dovršil svůj včerejší hattrick a zvýšil na 7:3.Pak to ještě jednou zkoušel z dálky Mišák,ale neúspěšně.Ale i on se ještě jednou dočkal.V poslední minutě byl na hranici vápna faulovaný aktivní David a Mišák svůj trestný kop nádherně zatočil do šibenice a nedal tak žádnou šanci hostujícímu brankáři a my vyhráli zaslouženě 8:3.

Včerejší zápas za úmorného vedra jsme zvládli na výbornou.Naši hráči byli od první minuty aktivnější a i když někdy se štěstím dokázali brzy rozhodnout výsledek utkání a my tak mohli během zápasu prostřídat celou střídačku.Dohromady se na hřišti v našem dresu objevilo 17 !! dětí.Po utkání proběhla menší rozlučka se sezónou,kdy děcka měli objednané pizzi a hlavně připravené pestré a lahodné občerstvení v klubovně FK Stráž.Samozřejmě,že k rozlučce tradičně již patří utkání dětí a rodičů,které pak následovalo a všichni byli úžasný,myslím si že jsme si to užili a hlavně přežili ve zdraví.Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům co se na včerejší akci podíleli za vynikající občerstvení,přípravu a úklid.Samozřejmě  Janičce,Láďovi a Lidušce za perfektní obsluhu a pomoc a trpélivost  s námi se všemi a Pizzerii  GTA Mimoň a Bohemica Stráž za včastnou dodávku.

Ještě nás čeká poslední venkovní utkání v Turnově kam zajíždíme v neděli 12.6 v 7,45h autobusem od haly.