MC Donnald´s Cup 2018

24.07.2020

Mc DONNALD´S CUP 2018 v ZÁKUPECH

Dnes se náš tým mladší přípravky zúčastnil tradničního školního turnaje v Zákupech,který se zde každoročně pořádá jako okresní kolo celorepublikové akce Mc Donnald´s cup.Dnešní turnaj byl pro žáky 1-3 tříd,takže z našeho celku jelo deset dětí doplněné o Noema ze starší přípravky,který chodí právě do třetí třídy spolu s Majkým a Márou.Turnaje jsme se mohli zúčastnit díky ochotě paní učitelky Hlinčíkové,která s námi na turnaj jela a do turnaje nás přihlásíla.

Turnaje se zúčastnilo pouze devět týmů(škola Pátova nedorazila) a týmy byly rozděleny do dvou skupin,Kde se hrálo systémem každý s každým 1+7 na jednou dvanáct minut na půlk velkého fotbalového hřiště.První dva postupovali do semifinále a celkový si pak zajistil účast na krajském finále v Liberci.

V prvním zápase se školou Náměstí Nový Bor jsme hráli vyrovnanou partii.Po většinu zápasu jsme se snažili o dobytí borské branky,ale soupeř měl několik zkušenějších hráčů včetně brankáře a skóroovat nám nedovolil.Naopak pět minut před koncem z ojedinělé šance nám utekl po pravé straně jeden borský hráč a tvrdou střelou na přední tyč prostřelil Mikyho a když ani v závěru náš Majky svou jasnou gólovku neproměnil,prohráli jsme svůj úvodní zápas trochu smolně 0:1.

Ve druhém zápase proti českolipské škole Sever,jsme po celých dvanáct minut dobývali soupeřovu branku a byla jen otázka času kdy padne první gól.Nejprve jsme dvakrát trefili tyč,pak po ruce jednoho z českolipských hráčů neproměnil pokutový kop Mišák,ale v zápětí se trefil Majky a o další minutku později Mišák zvýšil na 2:0.Další dvě naše skončily na tyči a některé těsně vedle a tak jsme vyhráli "pouze " 2:0.

Třetí zápas proti favoritovy z Mimoně,měl opačný průběh.Naši borečci se pouze bránili a tým,který byl tvořen z hráčů,kteří hrají již druhým rokem v Mimoni krajský přebor přípravek jasně dominoval a nasázel nám čtyři góly a my prohráli 0:4.

V posledním zápase jsme měli malinkou šanci na celkové druhé místo,ale museli by jsme další českolipskou školu Slavanka porazit vysokým rozdílem.Opět se hrál vyrovnaný zápas,naši borečci se snažili vstřelení branky,ale ani Noe,ani Majky nebo Péťa neměli dostatečné štěsí.Naopak soupeř nám dvakrát utekl a do odkryté obrany dával branky a prohrávali jsme 0:2 a v poslední minutě pak opět po rychlém protiútoku,kdy jsme se mi nejprve tlačili pře jejich branku opět utekli dva hráči naší obraně.První pokus Miky nejprve zlikvidoval,ale na dorážku do prázdné branky už neměl šanci a my prohráli 0:3.

Turnaj jsme zakončili na čtvrtém místě ve skupině s bilancí 1-0-3 a skóre 2:8.A obsadili 7-8 místo.Oproti loňsku menší posun,ale do příštího roku máme co stále dohánět.Hlavně někteří hráči,stále nedokáží zúročit to co děláme již rok na trénincích a spíš mi přišlo,že jeli pouze na výlet než si zahrát fotbal.Paní Hlinčíkové bych rád poděkoval za podporu a přihlášení na tento turnaj a věřím,že za rok dosáhneme opět lepší výsledek než letos.

Naše sestava : Miky -Jenda,Mišák,Mára - Noe,Majky - Dáda,Kája

Střídali : Óňa,Eliška,Péťa