Mikulášský turnaj 2021-ročníky 2009 a mladší

Mikulášský turnaj ročníky 2009 a mladší

V odpoledních hodinách pak proběhl turnaj mladších žáků,kde kromě našeho černého a bílého týmu startovaly také týmy Jiskry Mimoň a Družba Bukovany.Také se hrálo systémem 1+4 ale tentokrát 1x 22 minut a opět ho s přehledem odpískal Domča Komárek.

Naše  sestavy :

Černý tým - Sam - Mišák,Mára,Maty,Filda,Dáda,Domča,Kája Vránová

Bílý tým - Vojta - Ádys,Luky,Kuba,David,Skalda,Štutgart,Kája Durdoňová

Také v mladších žácích chyběli někteří naši hráči kvůli nemoci nebo karanténě a to Štěpánka,Páťa a Matyáš Kulman.

Svůj první zápas v turnaji absoloval bílý tým proti Družbě Bukovany a bohužel ho nezvládl.Sice jsme na první gól soupeře ihned reagovali vyrovnávacím gólem Davida,ale v zápětí jsme si nechali dát další dva zbytečné góly,na který už dokázal odpovědět opět David a tak jsme prohráli 2:3.To černý tým svůj úvodní zápas proti Jiskře Mimoň zvládl na výbornou.Naši hráči byli aktivnější a hladovější po gólech a jistější v obraně.První branku vstřelil Maty ,pak se prosadil Mára,Filda a Dáda.Až za stavu 4.0 soupeř využil lehké zaváhání v naší obraně a snížil na 4:1.Jenže pak se opět trefil Mára a Dáda a bylo to 6:1.Hosté se ještě jednou radovali z gólu,ale dlouhý výhoz mimoňského gólmana rukou přes celé hřiště,který podjel Samovi pod nohou nemohl kvůli pravidlům platit.Ale poslední gól našeho nejmladšího hráče Domči po krásné kombinaci celého týmu již ano a my vyhráli 7:1.

I ve svém druhém zápase náš bílý tým proti Mimoni brzy prohrával,ale díky Lukymu také vyrovnal.Jenže tentokrát mimońáčci náš druhý tým přehrávali a přidali další 4 góly a my prohrávali 1:5.V závěru pak sice snížil David a po rohu Vojta,ale nic víc jsme již neproměnili a prohráli i druhý zápas v turnaji tentokrát 3:5.Ani černý tým s Družbou Bukovany nezačal nejlépe a hned v úvodu prohrávali po střele Majdy Vorlíkové.Naštěstí nás tento gól ihned probudil a díky Fildovi vyrovnal na 1:1.Pak už se na branku Bukovan valil jeden útok za druhým a začali padat branky.Nejprve Dáda a pak opět Filda zvýšili na 3:1.Pak se dvěma trefami připomněl náš kapitán Mišák a bylo to 5:1.I ve druhém zápase se pak dokázal prosadit náš benjamínek Domča,pak se trefil i Maty,Dáda a dvakrát Filda a rázem to bylo 10:1.V závěru zápasu jsme ještě dovolili Bukovanům snížit na 10:2,ale nic víc a s předstihem jsme si zajistili vítězství v turnaji.

V posledním zápase pak nastoupili oba celky proti sobě a tentokrát se první prosadil bílý tým a díky Káje Durdoňové šel do vedení.Jenže naši zkušenější hráči tento zápas nevypustili a rychle otočili.Nejprve Mára vyrovnal na 1:1 a Dáda a Filda zvýšili na 3:1.Čtvrtý gól pak dal Domča a připsal si tak  v každém zápase gól.Pak se postupně trefil Dáda,Filda,Mára a Mišák a bylo to již 8:1.Další dva zásahy si pak během minuty připsal Dáda a bylo to 10:1.V  závěru si pak pohrál se Samem v brance v samostatném úniku David a upravil na konečných 10:2.

Po odehrání posledního zápasu mezi Mimoní a Bukovany(6:1) proběhlo vyhlášení turnaje,již bez mikulášské sestavy.V individuálních oceněních si diplomy a sošky odnesli borci z černého týmu FK Stráž.Nejmladší hráč turnaje Domča Remiáš ročník 2013,nejlepší střelec turnaje s 8 góly Dáda Brandstein a nejlepší brankář turnaje s 5 obdrženými góly Sam Maier.Týmové pořadí turnaje bylo úplně stejné jako v dopoledním turnaji přípravek.Na čtvrtém místě náš bílý tým,třetí Družba Bukovany,druhá Jiskra Mimoň a jasný vítěz turnaje bez ztráty bodu náš černý tým FK Stráž pod Ralskem.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem co se na uskutečnění turnaje nějak podíleli.Panu Zbyňkovi Kozlíkovi,Martinovi Hlaváčkovi,Zdeňkovi Hlinčíkovi,Michalovi Pavelkovi a Jirkovi Pátkovi za finanční podporu, panu Milanovi Kulmanovi za sponzorské dary od firem Bondy a Amix.Panda sportu za pronájem haly,paní Lidušce Komárkové za občerstvení pro všechny děti během turnaje,rodině Remiášových za mikulášské balíčky,Domčovi Komárkovi za odpískání celého turnaje,Mikulášovi a celé jeho čertovské partě s andělem a samozřejmě kolegům a všem dětičkám za předvedené výkony a radost ze hry.

Výsledky turnaje:

FK Stráž pod Ralskem - černý:

-TJ Jiskra Mimoň  7:1  branky : 2x Mára,Dáda 1x Maty,Filda,Domča

-Družba Bukovany  10:2 branky : 4x Filda,2x Mišák,Dáda 1x Maty,Domča

- FK Stráž pod Ralskem -bílý  10:2 branky 4x Dáda,2x Fílda,Mára 1x Mišák,Domča

FK Stráž pod Ralskem - bílý:

- Družba Bukovany 2:3 branky 2x David

- TJ Jiskra Mimoň 3:5 branky Luky,David,Vojta