Turnaj v Bukovanech -21.8.2021

22.08.2021

Turnaj v Bukovanech -21.8.2021-1.místo

Včera jsme po velké odmlce zaviněné covidovou situací ,startovali na turnaji v Bukovanech,který domácí celek připravil pro dvě kategorie.A to kategorii mladších žáků(ročníky 2009 a mladší) a kategorii starších přípravek(ročníky 2011 a mladší).

Turnaj mladších žáků

Turnaj byl připravený pro 4 týmy,ale bohužel celek SK Skalice/Svor se nedostavil a tak na turnaji startovaly jen kromě našeho celku ještě týmy Horní Libchavy a doácího Dynama Bukovany.Hrálo se na šířku hřiště systémem 1+7 na 2x20 minut.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Horní Libchavě a vůbec na nás nebylo znát,že jsme žádný zápas dlouho nehráli.Hned od první minuty jsme začali pěkně kombinovat a rychle eliminovat soupeřovi dva nebezpečné hráče a také se nám dařilo i proměňovat šance.Hned z prvního rohu zafungovala spolupráce Maty s Mišákem a náš kapitán otevřel skóre zápasu.O chvilku později zvyšoval David na 2:0.Náš tým i nadále dominoval a po další pěkné akci zvýšil Maty na 3:0.Čtvrtý gól pak přidal Filda.Až za tohoto stavu se osmělil i soupeř,ale Vojta v brance skvělým zákrokem míč za svá záda nepustil.Pak se opět prosadil David a po další rohové souhře Maty -Mišák to byo 6:0 a do poločasu se ještě jednou trefil Maty a upravil na 7:0.I druhá půle by v jasném režimu našeho celku a další dva góly přidal Maty.Krásnou střelou z dálky Kuba dal jubilejní desátý gól.Pak se ještě trefil znovu dvakrát David,jednou Filda a Maty.Poslední gólové slovo v zápase měl svým prvním gólem v našem dresu náš malý "osečňáček" Štutgart a když ani další dvě šance Libchavy Vojta za svá záda nepustil vyhráli jsme první zápas turnaje rozdílem dvou tříd 15:0.

Po krátké pauze jsme nastoupili do druhého zápasu proti domácímu Dynamu,za které nastoupilo několik dívek o rok starších a fyzicky vyspělejších než naši borečci.Začátek zápasu byl vyrovnaný a do první šance se dostali domácí,ale Vojta byl opět na svém místě.Až po několika minutách se konečně gólově prosadil krásnou střelou k tyči Dáda,který se v prvním zápase né a né prosadit.O chvíli později postupoval sám na branku rychlík David a byl faulovaný.Nařízenou penaltu s přehledem proměnil kapitán Mišák.Ten pak ale fauloval i v našem pokutovém území unikajícího útočníka Bukovan a kopala se penalta i na druhé straně.K té se postavila největší domácí hráčka číslo 3,ale tvrdou ranou bránu netrefila.Mišák rychle rozehrál a našel rozeběhnutého Dádu a my vedli 3:0.Do poločasu se ještě z dálky trefil Mišák a tak jsme ho vyhráli 4:0.Ve druhé půli se po krásné akci prosadil aktivní Filda a až za tohoto stavu jsme poprvé a naposledy v turnaji inkasovali.To nepřesnou rozehru Vojty  vystihl domácí útočník a pak míč uklidil za jeho záda.Jenže po dalším skvěle rozehraném rohu Maty-Mišák náš kapitán zvýšil na 6:1A poslední slovo v zápase pak měl Filda a my vyhráli 7:1 a v turnaji obsadili 1.místo.