Turnaj v Jičíně

30.01.2022

Turnaj v Jičíně -3 místo

Dnes jsme startovali na halovém fotbalovém turnaji v Jičíně,

který pořádal v pěkné sportovní hale celek SK Robousy.Na turnaji pro ročníky 2009 a mladší startovalo 8 týmů rozdělené na dvě skupiny.Hrálo se ve skupině systémem každý s každým 4+1 na 1x 12 minut.Následovaly semifinalové souboje a pak zápasy o umístění.Jelikož ve stejný čas ještě někteří mladší hráči startovali na turnaji přípravek  v České Lípě pod vedením Míši Remiáše  a někteří byli zdravotně handicepovaný,odjížděli jsme do Jičína s Vendou a s některými rodiči  s 8 hráči.

Naše sestava : Sam - Mišák,Mára,Ádys,Vojta,Filda,Dáda,David

V prvním zápase nás čekal fyzicky vyspělejší tým SK Vítězná.Sice nám chvíli trvalo než jsme se adaptovali na jičínskou halu,ale byli jsme fotbalovější a po pár minutách po krásné akci naší zahajovací čtyřky uklizel do hostující branky míč náš kapitán Mišák a my vedli 1:0.Vzápětí jsme po dalších dvou akcích přidali díky Fildovi a Dádovi další dva góly a bylo to už 3:0.Soupeř si sice také vytvořil tři šance,ale ty zlikvidoval Sam.Až v závěru se dokázal prosadit a snížit na 3:1.V poslední šanci soupeře nás zachránilo břevno a když jsme ani my nevyužili své šance vyhráli jsme úvodní zápas 3:1.

Ve druhém zápase nás čekal pořádající celek SK Robousy,který se prezentoval v předchozích zápasech fotbalovějším výkonem,ale náš již rozehraný celek mu nedal žádnou šanci.Sice jsme své úvodní šance nevyužili,ale po vystřídání útoku se prosadil David a vedli jsme 1:0.Pak se krásnou střelou z dálky ukázal Mišák a bylo to 2:0.I nadále jsme byli lepším týmem,ale šance nevyužili a soupeře do vážnějších šancí nepouštěli.V závěru se pak prosadil důrazný David a upravil na konečných 3:0.

Ve třetím zápase ve skupině nás čekal celek SK Studenec B a naši borečci si s chutí zastříleli.Skóre zápasu brzy otevřel Dáda,pak se prosadil stále se zvedající David a po gólu Fildy to bylo již 3:0.Důrazný David pak přidal šťastný čtvrtý gól.Pátý zásah měl na svědomí Dáda a na konečných 6:0 upravil opět Mišák z dálky.

Jelikož jsme vyhráli s přehledem skupinu B čekal nás v semifinále druhý tým skupiny A a to divizní celek RMSK Cidlina B.Soupeř byl tentokrát oproti nám fyzicky menší,ale o to bojovnější.My se vlastně po celou dobu snažili o dobívání hostující branky,ale ani Filda,ani Dáda,nebo Mišák své šance nevyužili.V půlce zápasu přišla chyba Sama v podobě špatné rozehry a jeden z cidlinských hráčů poslal míč do naší odkryté branky a my poprvé v turnaji prohrávali.Naštěstí se nám povedlo vyrovnat o dvě minuty později,když Mišák potrestal soupeře z trestného kopu a skoro z půlky vyrovnal na 1:1.Jenže vzápětí jsme opět nevyužili naše gólové šance a minutu před koncem si nechali upláchnout jednoho z cidlinských šťírků,který s přehledem překonal Sama a my opět prohrávali.Bohužel do konce zápasu zbývalo již málo času a i když jsme se snažili do poslední vteřiny,soupeř si své vedení zkušeně pohlídal a se štěstím postoupil do finále celého turnaje a nás odsoudil k boji o třetí místo.

V boji o třetí místo jsme narazili opět na tým SK Vítězná,který prohrál svůj semifinalový souboj s SK Studenec A(s pozdějším vítězem celého turnaje).I když v našich hráčích ještě bylo zklamání z předchozí smolné prohry,nedali jsme to na sobě vůbec znát a hned z prvního útoku se ujali vedení.Svou šanci nejprve Dáda nevyužil,ale vzápětí se po chybě soupeřovi obrany opět dostal k míči a napodruhé už se nemýlil.Po rozehře soupeře jsme se znovu dostali k míči a tentokrát Filda zvýšil na 2:0.Úvodní pětiminutovku pak uzavřel krásnou střelou do šibenice znovu z dálky Mišák a bylo to 3:0.Po tomto gólu soupeř rezignoval a na hřišti bylo jen jedno mužstvo a to naše.Na branku Vítězné se valil jeden útok za druhým,ale gólově se ujal jen kuriozní nákop Mišáka z vlastní půlky na Davida,který sice míč nezasáhl,ale zmátl soupeřova brankáře a ten také nestihl zareagovat a nechal doputovat míč počtvrté do své branky a bylo to 4:0.V závěru jsme pak sice polevili a nechali Vítěznou snížit na 4:1 ale víc jsme jim již nedovolili a zaslouženě vyhráli a obsadili tak celkové 3 místo na turnaji.

Ihned po zápase jsme obdrželi odměnu v podobě tašky se sladkostmi a mohli jet domů.Sice bylo v našich silách dosáhnout ještě vyššího umístění,ale jelikož náš celek po skoro dvouměsíční odmlce se představil v herní zátěži tak nezklamal.Kluci makali na své maximum a předvedli několik krásných fotbalových akcí .Tímto bych jim chtěl všem na závěr poděkovat,stejně tak jako ochotným rodičům,kteří s námi do Jičína jeli a po celý turnaj povzbuzovali.

Výsledky turnaje:

FK Stráž : SK Vítězná 3:1 branky Mišák,Dáda,Filda

FK Stráž : SK Robousy 3:0 branky 2x David,1x Mišák

FK Stráž : SK Studenec B 6:0 branky 2x Dáda,2x David 1x Filda,1xMišák

FK Stráž :RMSK Cidlina B 1:2 branka Mišák   - semifinále turnaje

FK Stráž : SK Vítězná 4:1 branky 2x Mišák,1x Dáda,1x Filda

Pořadí turnaje :

1.SK Studenec A

2.RMSK Cidlina B

3.FK Stráž pod Ralskem

4.SK Vítězná

5.RMSK Cidlina A

6.SK Robousy

7.SK Milíčeves

8.SK Studenec B

Info k turnaji starších přípravek v České Lípě,kde z našich hráčů startoval Domča,Luky a Štěpánka,kteří doplnili naše nadějné ročníky 2011 a mladší.Po remíze s Mnichovohradištským SK A 1:1,výhře nad LOKO Česká Lípa B 2:0 a prohře se Žandovem 1:4 obsadil náš mladší celek 2 místo a také postoupil do semifinále,kde podlehl po boji se suverénem celého turnaje LOKO Česká Lípa A 2:4 a podstoupil taktéž souboj o třetí místo.Bohužel v odvetě se Žandovem byli lepší,ale nevyužili své šance a tak jen remizovali a na penalty pak podlehli smolně 1:2.I tak náš mladší celek vybojoval krásné čtvrté místo a získal díky Domčovi ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje.